Složitější webové stránky

Postup tvorby složitějších webových stránek

Pro vytvoření úspěšného webu je potřeba porozumět rozdělení tvorby webových stránek do následujících pěti kroků.

1. Analýza

Nejintenzivnější a nejpodstatnější část tvoby webu. Nejprve je potřeba pochopit Vaše cíle, Vaše podnikání, Vaše cílové skupiny a Vaše konkurenční výhody.

  1. Osobní konzultace – osobně se setkáme na úvodní bezplatné konzultaci. Pokud se budeme v myšlenkách či směru míjet, doporučím Vám jiné vhodné profesionály či firmy z oboru. Když budete spokojeni, posuneme se k nabídce.
  2. Nabídka – sestavím Vám nabídku s podrobným rozpočtem. Pakliže budete souhlasit posuneme se do třetího kola – projektová specifikace.
  3. Projektová specifikace – vypracujeme dokument, který obsahuje detailní popis co všechno na webu bude a jak to bude fungovat.
  4. Harmonogram – vypracujeme harmonogram s přesnými časovým termíny.

2. Tvorba struktury webu – wireframe

Navrhneme strukturu tak, aby se návštěvník na webu přehledně orientoval a byl veden k provedení požadované akce v definovaných cílech webu. Strukturu webu definuje tzv. wireframe, což je profesionální skica webu, která zobrazuje rozložení prvků na všech klíčových stránkách webu. Wireframe Vám zašleme a budete jej moct připomínkovat.

3. Grafika

Kreativní část ve které se převede wireframe – tedy struktura webu do grafické podoby. Zašleme Vám grafický návrh úvodní stránky a následně grafické návrhy všech klíčových podstránek.  Grafický návrh budete moct připomínkovat.

4. Napojení na redakční systém WordPress

Technická část. Grafický návrh se převede na redakční systém WordPress. Budete si moct jednoduše spravovat veškerý obsah webu. Stačí běžná znalost práce na počítači.

5. Plnění obsahem, testování, spuštění webu

Následně začneme web plnit obsahem a testovat jej. Plnění obsahem a testování probíhá na soukromé adrese, takže k webu máte přístup pouze Vy a my. Po konečném schválení, web spustíme.